banner39

Demba Ba: Camilerin boş olmasına şaşıyorum

Beşiktaş'ın Senegalli oyuncusu Demba Ba, Türkiye'de Müslümanların vakit namazlarında camiye gitmemelerinin kendisini şaşırttığını söyledi

Güncel 03.11.2014, 13:34 03.11.2014, 13:34
Demba Ba: Camilerin boş olmasına şaşıyorum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beykoz'da oturan ve vakit namazlarını evinin yakınındaki camilerde kıldığını açıklayan Beşiktaş'ın Senegalli oyuncusu Demba Ba, "Bu kadar fazla Müslümanın olduğu yerde namaz vakitlerinde çok az kişinin camilere gitmesi beni şaşırtıyor" dedi.

TRT'ye konuşan Demba Ba, Türkiye'de insanların camiye gitmemesinin kendisini şaşırttığını belirterek; "İstanbul'da beni en çok şaşırtan olay; bu kadar fazla insanın olduğu yerde namaz vakitlerinde çok az kişinin camilere gitmesi. Ben Beykoz'da oturuyorum ve namaza çevremdeki camilere gidiyorum. İstanbul'un, Londra ve Paris'ten farkı, ezan okunduktan 5 dakika sonra, çok yakın bir yerde cami bulabiliyorsunuz. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor" dedi.

Demba Ba, Müslümanların birbirlerine sıkıca sarılması gerektiğini söyleyerek; "Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, Müslüman dünya güçleniyor. Müslüman olanların sayısı artıyor. Müslümanlarla ilgili bazı önyargılar var. Bazı insanlar, bazı gruplar Müslümanlara kötü gözle bakıyorlar. Bu yüzden Müslümanların birbirlerine sıkıca sarılmaları ve dinine sahip çıkmaları gerekiyor. Müslüman insanların dinimizin gerekliliklerini yerine getirmeleri gerekiyor. Ayrıca hiçbir korku ve endişe duymadan insanların bunu ifade edebilmeleri lazım, çok güzel bir şey" şeklinde konuştu.

Demba Ba önümüzdeki sene hacı olmak istediğini açıklayarak, 'Yakın arkadaşım Sow ile her yaz Mekke'ye gidiyoruz. Futbolun dışında, en güzel anılarımız bu yolculuklarda oluyor. Henüz Hacca gitmedim ama önümüzdeki sene başkandan izin isteyeceğim ve izin verirse hacı olacağım' ifadelerine yer verdi.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?