Demirtaş Hükümet ile PKK'yı bir tuttu!

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "PKK'dan ve hükümetten silahların susturulmasını istiyoruz. Asker ve polisin silahlarını bırakmasını değil. Kürt sorununun silahla çözülemeyeceğini hükümetin de PKK'nın da bu kadar yaşananlardan sonra anlamış olmaları gerekir" dedi

Demirtaş Hükümet ile PKK'yı bir tuttu!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan PKK'ya karşı yapılan operasyonlarla ilgili yaptığı konuşmada, adeta hükümetle PKK'yı bir tuttu.

İşte Demirtaş'ın açıklamaları:

"PKK'dan ve hükümetten silahların susturulmasını istiyoruz. Asker ve polisin silahlarını bırakmasını değil. Kürt sorununun silahla çözülemeyeceğini hükümetin de PKK'nın da bu kadar yaşananlardan sonra anlamış olmaları gerekir. Darbe tehdidi sürüyor. 15 Temmuz'da asker ile yapılamayan darbe şimdi toplumun tabanında geniş mağduriyetler yaratılarak yapmak isteyen FETÖ'cü kriptolar ve Erdoğan düşmanları var."

YARIN IRAK'A GİDİYOR

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığında bir heyet, yarın Irak'ın kuzeyinde temaslarda bulunacak.

HDP'den yapılan yazılı açıklamada, Erbil ile Süleymaniye kentlerini kapsayan ve yarın başlayıp 24 Eylül'e kadar sürecek ziyarette, Demirtaş'a HDP'li bazı eş genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve parti meclisi üyelerinin eşlik edeceği belirtildi.

Heyetin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ve bazı parti temsilcileri ile çeşitli sivil toplum örgütleri ve kurumlarla görüşmeler gerçekleştireceği kaydedilen açıklamada, ziyarette, "Kürtler arası diyalog, ortak paydalarda buluşma, Kürt sorununa demokratik ve barışçıl çözüm ile dayanışma konularında görüş alışverişinde bulunulacağı" ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 13:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35