Deniz Baykal: Bana iğrenç komplo kuruldu

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Odatv davasında talimatla verdiği ifadesinde kendisine "iğrenç bir komplo" kurulduğunu savundu

Deniz Baykal: Bana iğrenç komplo kuruldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Odatv davası kapsamında Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde talimatla tanık olarak ifade veren Baykal önemli iddialarda bulundu. Odatv Davası'nın görüldüğü 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin gönderdiği sorulara Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cevap veren Baykal kendisine siyasi komplo kurulduğuna işaret etti.

Baykal davanın sanıklarından İklim Ayfer Kaleli'nin telefon görüşmelerine yansıyan taciz iddiaları ile ilgili "İklim Ayfer Kaleli, Soner Yalçın ve Barış Pehlivan'ın telefonlarının dinlendiğini bildiği için bu iftiraları atmıştır. O tarihler milletvekili aday listesinin oluşturulduğu döneme denk gelmektedir. Birileri ısrarla Türk siyasi hayatından çekilmem için iğrenç komplolar tertiplemektedir. Taciz iddiası ve iftirası onlardan biridir." diye cevap verdi.

Baykal Halk TV satışı ile ilgili davanın sanıklarının kendisine bir talebinin olup olmadığı sorusuna "Gazeteci Hüseyin Soner Yalçın ile Meclis'te bir kaç defa görüşmemiz oldu. Bu görüşmeler esnasında Halk TV'yi satın almak veya kiralamak istedikleri dile getirilmiştir. Halk TV şirket hissedarlarının bir kısmıyla dostluk ilişkilerim olması nedeniyle bu konuda yardımcı olmam istenmiştir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu olayla ilgisi ve bir aracılığı olmamıştır." cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 17:53
banner53
YORUM EKLE

banner39