banner39

Deniz Feneri'nde tüm sanıklar beraat etti

Deniz Feneri e.V davasında tüm sanıklar beraat etti. Savcı mütalaasında 17 sanık için beraat, 3 sanık için zaman aşımı istemişti

Güncel 13.05.2015, 16:18 13.05.2015, 18:05
Deniz Feneri'nde tüm sanıklar beraat etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmaya ilişkin aralarında Zahid Akman'ın da bulunduğu 20 sanığın yargılandığı davada, beraat ve zaman aşımı dolayısıyla davanın düşürülmesi kararları verildi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 13. duruşmaya, sanıklar Zahid Akman, Gökhan Gürbüz, Ömer Zahit Karaman, Aykut Zahit Akman, Mehmet Gürhan, İsmail Karahan, Firdevsi Ermiş, Erdoğan Kara, İzzet Kurum, Ahmet Coşar ve Ali Solak katıldı.

Deniz Feneri Derneği Almanya İflas Müdürlüğü avukatı Mehmet Doğan da duruşmada müdahil olarak hazır bulundu.

Duruşmada davanın karara bağlanacağı belirtilerek, sanıklara son sözleri soruldu.

Sırasıyla konuşan sanıklar, suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, karar vermek üzere duruşmaya bir süre ara verdi.

Heyet, öğleden sonra tekrar başlayan duruşmada, Zahid Akman'ın, "güveni kötüye kullanma" ve "özel belgede sahtecilik", Harun Kapıyoldaş'ın ''güveni kötüye kullanma'' ve Mehmet Sıddık Balıkçı'nın ''güveni kötüye kullanma'' suçlarından yargılandıkları davanın zaman aşımı nedeniyle düşmesine karar verdiğini açıkladı.

Sanıklar, Zekeriya Karaman, "güveni kötüye kullanma" ve "özel belgede sahtecilik", Ahmet Coşar, "güveni kötüye kullanma" Ali Solak, "güveni kötüye kullanma" ve "özel belgede sahtecilik", Erdoğan Kara, ''özel belgede sahtecilik'' ve ''güveni kötüye kullanma'', Gökhan Gürbüz; ''güveni kötüye kullanma'', Hakkı Sadal, ''güveni kötüye kullanma'', İsmail Karahan, ''güveni kötüye kullanma'' ve ''özel belgede sahtecilik'', İzzet Kurum, ''güveni kötüye kullanma'', Mehmet Gürhan, ''özel belgede sahtecilik'', Mehmet Taşkan, "güveni kötüye kullanma'', Mustafa Çelik, ''güveni kötüye kullanma'', Muzaffer Şafak, ''güveni kötüye kullanma'', Nurgül Gürhan, ''güveni kötüye kullanma'' ve ''özel belgede sahtecilik'', Ömer Zahid Karaman, ''güveni kötüye kullanma'' ve Seyyar Kutun, ''güveni kötüye kullanma'' suçlarından beraat etti.

Yargılanan Mehmet Gürhan'ın ise ''güveni kötüye kullanma'' suçundan yargılandığı davanın zaman aşımından düşmesine, ''özel belgede sahtecilik'' suçundan beraat etmesine karar verildi.

Aynı şekilde Bedrettin Bülent Bilgin'in, "güveni kötüye kullanma" suçundan yargılandığı davanın zaman aşımı dolayısıyla düşürülmesine, ''özel belgede sahtecilik'' suçundan ise beraat etmesine hükmedildi.

Firdevsi Ermiş'in ''güveni kötüye kullanma'' suçundan yargılandığı dava zaman aşımı dolayısıyla düştü. Ermiş, ''özel belgede sahtecilik'' suçundan da beraat etti.

Yorumlar (0)
24
gök gürültülü hafif yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?