banner15

Derecik'te askeri üs bölgelerine PKK'dan saldırı

Şemdinli'ye bağlı Derecik beldesinde askeri birliklere PKK tarafından ateş açıldı. Bölgede operasyon başlatıldı

Derecik'te askeri üs bölgelerine PKK'dan saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde bulunan askeri birlikler ile ve bazı karakolların üs bölgelerine bu sabaha karşı PKK'lılar tarafından havan ve otomatik silahlarla ateş açıldı. Saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık verirken, teröristler kaçtı.

Hakkari'nin Irak sınırında bulunan Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'ndeki 34'üncü Hudut Alay Komutanlığı, Alaya bağlı Umurlu 34'üncü Hudut Bölüğü Komutanlığı ile Kamışlı Tepe, Gedik Tepe, Hapiş Karakollarının üs bölgeleri ve Yeşilova-Mamreşa Karakolu'nun üs bölgelerine bugün saat 03.00 sıralarında PKK'lılar tarafından havan, uçaksavar ve otomatik silahlarla ateş açtı. Saldırıya nöbette bulunan askerler tarafından anında karşılık verilirken, sınırındaki Balkaya Dağları'nda belirlenen terör hedefleri yoğun top atışına tutuldu. PKK'lıların bulunduğu değerlendirilen hedeflere top atışları yaklaşık 4 saat sürdü. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek üzere bölgede operasyonlar sürüyor.

Bu arada saldırı sırasında, PKK'lıların attığı mermilerden bazıları Derecik Gölmeşe Köyü'ndeki bir evin önüne düşmesi sonucu, park halindeki bir araç da hasar gördü.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 10:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48