Dersaneler özel okula dönüşecek

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, YGS'nin kaldırılması sonrasında dersanelerin okula dönüştürüleceğini açıkladı

Dersaneler özel okula dönüşecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yakın bir zamanda YGS'nin kaldırılabileceğini belirterek ''Dershaneler zamanla özel okullara ya da başka eğitim kurumlarına dönüşecek. Bunun çalışmasını yapıyoruz'' dedi.

Bozdağ, Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret ederek, ilde devam eden yatırımlarla ilgili bilgi aldı.

Gazetecilerin burada zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasına ilişkin yasa teklifiyle ilgili sorusunu üzerine Bozdağ, eğitim sistemindeki kaliteyi artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Bozdağ, çocukların mevcut eğitim sisteminde okul ile dershane arasında sıkışıp kaldığını, ailelerin de çocuklarını dershanelere göndermek için büyük ekonomik zorluklar yaşadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Eğitimde kalite artacak. Bugün çocuklarımız okul ile dershane arasında koşturup duruyor. Çocuklarımız oyun dahi oynayacak vakit bulamıyor. Eğer okulları daha başarılı hale getirirsek, çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarını sağlayabilirsek, artık aileler çocuklarını dershaneye gönderme ihtiyacı duymayacak. Aileler bir külfetten kurtulacak. Dershaneler zamanla özel okullara ya da başka eğitim kurumlarına dönüşecek. Bunun çalışmasını yapıyoruz.''

Vali Çakacak, ziyaret anısına, Başbakan Yardımcısı Bozdağ'a Uşak kilimi hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2012, 13:56
banner53
YORUM EKLE

banner39