banner39

'Dershaneler okul ve açık lise olacak'

Nabi Avcı, dershanelerin kapatılarak özel okul ya da açık liseye dönüşeceğini söyledi

Güncel 15.11.2013, 08:41 15.11.2013, 09:13
'Dershaneler okul ve açık lise olacak'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dershanelerin okula dönüşeceğini ya da 2 yıl içinde (2016 yılında) açık lise olacağını açıkladı.

Habertürk ve 24'te katıldığı iki ayrı programda konuyu değerlendiren Avcı, açık lise üzerinden takviyeler kurslar da yeniden uygulamaya konacak dedi.

Avcı, "Milli Eğitim sisteminin içerisinde bir üst eğitim kurumuna hazırlayan herhangi bir kurum olmayacak. Yabancı dil kursları, sürücü kursları devam edecek. 2014-2015 eğitim öğretim sisteminde dershaneler olmayacak" ifadelerini kullandı.

Dershane öğretmenlerinin de endişe etmesine gerek olmadığını belirten Avcı, Milli Eğitime entegre edileceklerini söyledi.

banner53
Yorumlar (3)
aziz 8 yıl önce
Yanlışta inad etmenin anlamı yok fakir fukaranın elinde olan bu imkanı almayın, veliyim ve dershanelerin katkısını görüyorum.Başka gündemler bulun mutlaka bir değişiklik istiyorsanız.Bırakın dağınık kalsın diyoruz.Bir ülkenin Eğitimiye bukadar oynanmaz.Çocuklarımız deneme tahtasına döndü.SBS sisteminin kalmasını istiyoruz..ALLAH ÖĞRENCİLERİN YARDIMCISI olsun ders çalışmak yetmiyor.Birde değişen si
caner 8 yıl önce
ben açık lise olmasını kesinlikle destekliyorum çünkü bende bir aciklisem.com luyum ve şimdi istanbul üniversitesindetyim. aciklise li öğrenciler sizinle.
sündüs 8 yıl önce
Dersaneler kalktığında öğrenciler ne yapacak? Bırakında bazı şeylere biz karar verelim.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?