banner39

Devlet eliyle İstanbul siluetine darbe...

KİPTAŞ, Zeytinburnu'nda tarihi silueti bozan gökdelenin yakınına daha yüksek bir gökdelen dikmeye hazırlanıyor

Güncel 26.11.2011, 10:58 28.11.2011, 12:12
Devlet eliyle İstanbul siluetine darbe...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'un silüetin bozulması için resmi kurumlar, özel sektörle adeta elbirliği içinde yarışıyor. İstanbul siluetine şimdi de bir darbe KİPTAŞ'tan geliyor.

Zeytinburnu'nda yükselen Astay rezidansının yakınına şimdi de ondan daha yüksek bir gökdelen dikiliyor. Gökdeleni diken ise Astay rezidansına gelen tepkiler sonrası, 'biz böyle izin vermemiştik, böyle olacağını bilmiyorduk' gibi cevaplar veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir iştiraki. KİPTAŞ, Zeytinburnu'nda 152 metrelik ASTAY rezidanslarından daha yükseğini inşa edecek. KİPTAŞ'ın yapacağı binanın yüksekliği 162 metre olacak.

The İstanbul Veli Efendi isimli projede 162 metrelik bir rezidansın yanı sıra beş bloktan oluşan orta yükseklikte apartmanlar yer alıyor.

Bir yandan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde siluetin korunması için karar alınırken diğer yandan Belediye iştiraklerinden KİPTAŞ'ın siluet bozan ASTAY'a çok yakın mesafede daha yüksek bir rezidans inşa etmesi tepkilere yol açtı.

Yorumlar (1)
talip emin 11 yıl önce
tarihi, camileri harap edenler hep chpliler diye bilinir. tamamen iftiradır. istanbulu bozanlar sağcı muhafazakar zihniyettir. 50 li 60 lı yıllarda eyüp, topkapı, edirnekapı şehitliklerini, suriçi istanbulun tarihini, camilerini yıkıp ucube apartmanlarını diken de menderes-ozal-erdoğan çizgisindeki zihniyetttir. kıyamet yaklaşıyor. beldelerin sigortası olan fakirler gitti mi şe
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?