Dilek Doğan davasında olaylar çıktı

Terör operasyonu sırasında öldürülen Dilek Doğan davasının duruşmasının kapalı yapılması kararı üzerine mahkeme salonunda bulunanlarla polis arasında arbede yaşandı

Güncel 20.04.2016, 13:47 20.04.2016, 13:47
Dilek Doğan davasında olaylar çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sarıyer'de 18 Ekim'de gerçekleştirilen terör operasyonu sırasında Dilek Doğan'ın öldürülmesiyle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde polis memuru Y.M.'nin yargılandığı davada, duruşmaların "kapalı görülmesi"ne karar verildi.

İkinci duruşmanın görüldüğü davaya, tutuksuz yargılananan ve "ihmali davranışla kasten adam öldürme" suçundan 26.5 yıla kadar hapsi talep edilen sanık polis Y.M. gelmedi.

Duruşma salonunda gerginlik çıkması ve slogan atılması nedeniyle heyet, duruşmaların izleyicisiz yapılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti salonun boşaltılması istendi. Ancak izleyiciler salonu terk etmedi. Bunun üzerine heyet, duruşmaya saat 14.00'e kadar ara verdi. Bu arada çıkan gerginlikte kapıyı yumruklayarak yerinden çıkmasına neden olan bir kişi polis tarafından gözaltına alındı. Duruşma salonundan çıkmayanlar zorla dışarı çıkarıldı. Bu sırada adliye koridorlarında arbede yaşandı.
Adliye koridorlarında yaşanan gerginlik, duruşmayı izleyenlerin cep telefonuna yansıdı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?