banner39

Dink cinayeti davasında 17. duruşma

Dink'in öldürülmesine ilişkin Ramazan Akyürek, Coşgun Çakar, Ali Fuat Yılmazer ile ana dava dosyası sanıklarının da aralarında bulunduğu 35 kişinin yargılandığı davanın 17. duruşması başladı

Güncel 13.10.2016, 11:31 13.10.2016, 11:31
Dink cinayeti davasında 17. duruşma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski İstihbarat Daire Başkanlığı Personel Şube Müdürü Coşgun Çakar ve eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Yargıtay'ın bozduğu ana davanın 8 sanığının da aralarında bulunduğu 35 kişinin yargılandığı davanın 17. duruşması başladı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bu davanın yanı sıra FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmalarla davalarda tutuklu bulunan Akyürek ile dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay, eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun ve dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı ile Erhan Tuncel'in de aralarında bulunduğu 8 tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada, sanık avukatları ile Dink ailesinin avukatları da hazır bulundu. Ana dava dosyası sanıklarından Ogün Samast ve Yasin Hayal'in de hükümlü bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı kurularak duruşmaya katılımı sağlandı.

Duruşma, dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı'nın savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü