banner39

Dink Davası'nda Dinç'in çapraz sorgusu sürüyor

Hrant Dink Cinayeti'ne ilişkin 2'si tutuklu 35 sanıklı davanın 16. duruşması başladı. Duruşmada tutuksuz sanık İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç'e diğer sanıkların avukatları soru soruyor, Dinç de cevap veriyor

Güncel 11.10.2016, 11:55 11.10.2016, 11:59
Dink Davası'nda Dinç'in çapraz sorgusu sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu bulunan sanıklar Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek katıldı.

Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç'in de aralarında bulunduğu 10 tutuksuz sanığın da yer aldığı duruşmaya, Ogün Samast ve Yasin Hayal hükümlü bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşmada tutuksuz sanık İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç'e diğer sanıkların avukatları soru soruyor, Dinç de cevap veriyor. İddianamede, İstihbarat Daire Başkanı Enginç Dinç'in "İhmali Davranışla Kasten Adam Öldürme" ve "Görevi Kötüye Kullanmak" suçlarından 20 yıldan 26 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü