banner15

Diplomasını almaya geldi, terör saldırısında yoğun bakımda

İstanbul'daki terör saldırısında yaralananlar arasında, mezun olduğu üniversiteden diplomasını almak için kente gelen Adıyamanlı Muhammed Enes İzci hala yoğun bakımda

Diplomasını almaya geldi, terör saldırısında yoğun bakımda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'daki terör saldırısında yaralananların tedavisi kentteki çeşitli hastanelerde devam ederken, yakınlarının da hastane önlerindeki bekleyişi sürüyor.

Beşiktaş'taki Vodafone Arena yakınında gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan 23 yaşındaki Adıyamanlı Muhammed Enes İzci'nin de tedavisi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

İzci'nin amcası Abuzer İzci, yaptığı açıklamada, yeğeninin Nişantaşı Üniversitesi Fizyoterapi Bölümünden mezun olduğunu, diplomasını almak üzere geçici olarak İstanbul'da bulunduğunu söyledi.

İzci, saldırının gerçekleştiği sırada yeğeninin yoldan geçen minibüsün içerisinde bulunduğunu anlattı.

Haberi alır almaz İstanbul'a geldiklerini dile getiren İzci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Patlama olduğunda yeğenim sarı minibüslerin içindeymiş. O sırada bir parça kafasına isabet etmiş. Bu nedenle hastanenin yoğun bakımında tedavisi devam ediyor. Allah şifa versin inşallah. Üniversiteden mezun oldu, diplomasını almak için gelmişti ama patlamada yaralandı. Biz de üç gündür buradayız. Şu anda hayati tehlikesi yok. Teröre lanet olsun. Devletimiz sağ olsun. Bu devlete canımız feda."

4 AYLIK POLİS SERKAN

Yaralı polis memuru 23 yaşındaki Kahramanmaraşlı Serkan Baki'nin de tedavisi aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde sürüyor.

Baki'nin eniştesi Mustafa Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk görev yeri İstanbul olan Serkan Baki'nin henüz dört aylık polis memuru olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Biz Serkan'ın o gün maçta görevli olduğunu biliyorduk. Maçtan sonra saldırıyı öğrenince hemen aradık ama kendisiyle irtibat kuramadık. Telefonu kapalıydı. Olaydan bir gün sonraya kadar kendisine ulaşamadık. Yaralıların ve şehitlerin sayısı yükseldikçe iyice tedirgin olduk. Ondan dolayı burada oturan yakınlarımızı aradık. Onlar da tam bilgi alamadılar. Zaten hastamız hastaneye isimsiz gelmiş. Bu nedenle yaralıların bulunduğu diğer hastaneleri gezdik. Netice itibarıyla da Serkan'ın burada olduğundan ve yaşadığından emin olduk."

Serkan Baki'nin sağlık durumunun iyiye gittiğini aktaran Kara, "Sabah da kendisini gördük. Dün ikinci ameliyatından çıktı. Biraz kanaması vardı ama o da çok şükür kesildi. Şu an için sıkıntı yok. Hala uyutuluyor, bugün inşallah uyandıracaklar." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 14:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48