DİSK ve KESK'ten Ankara'da eylem

Aralarında DİSK ve KESK'in de bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları yolsuzları protesto etmek için Ankara'da eylem yapıyor

Güncel 11.01.2014, 14:14 11.01.2014, 14:14
DİSK ve KESK'ten Ankara'da eylem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB üyeleri bugün Ankara yolsuzluk protestosu yapıyor. Saat 09.00'dan itibaren Hipodrom'da buluşan eylemciler 09.30’dan itibaren Sıhhiye Meydanı’na yürüdü. Saat 12.00’de ise miting başladı.

Dört örgüt, 17 Aralık'ta başlayan 'Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu' sonrasında harekete geçti. "Özgürlük, Barış, Demokrasi, Adalet ve Emek" mitingi yapacak olan sendika ve meslek örgütleri adına açıklamayı KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul yaptı. Tombul, "Bozuk Düzende Sağlam Çark Olmaz! Bu Pisliği Halk Temizler" diyerek herkesi mitinge katılmaya davet etti.

Tombul, "Her gün yeni yeni kutular açılıyor, çalıp çırptıkları bir bir ortaya dökülüyor. Yıllardır “hırsız var” diyerek, AKP iktidarının soygun düzenini işaret eden emek ve demokrasi güçleri baskıyla, şiddetle susturulmaya çalışıldı. Gezi direnişinde iktidarın 11 yıllık zulüm düzenine yeter diyenler 'marjinal' ilan edildi. En ağır polis şiddetine maruz kaldı, polis kurşunuyla-copuyla öldürüldü. Böylesi çamura batmış bir düzenin sahipleri, şimdi aynı çamur deryasında birbirleriyle çatışıyor" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?