banner15

Diyanet 2 bin kişiyle Arafat provası yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Arafat için 2 bin kişiyle prova yaptıklarını açıkladı

Diyanet 2 bin kişiyle Arafat provası yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Mekke'de basın toplantısı düzenliyor. Görmez, bu sebe kota sebebi ile gelemeyen hacı adaylarımız ve 7 yıl üst üste başvurup sıra gelmeyen hacı adaylarına müjde verdi.

Görmez'in konuşmasından satırbaşları:

- Bu yıl 70 bin hacı adayımız kutsal topraklarda.

- Hacı adaylarımıza 'Rahmanın misafiri' oldukları bilinci içerisinde hizmet ediyoruz.

- 2000 personelimiz ile Arafat provası yaptık.

- Hacı adaylarımızın hac esnasında kaybolmaması, kaybolan hacı adaylarımızın hızlı bir şekilde bulunması ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.

- Sadece 140 personelimiz ellerinde bayraklarla yol gösterme hizmeti veriyor.

- Bu sana şu ana kadar 18 hacı adayımız vefat ederek hakkın rahmetine kavuştu. Vefatlardan sadece 1'i trafik kazası sebebi ile, diğer 17'si kalp krizi ve kalp yetmezliği sebebi ile.

- Sırada bekleyen hacı adayımız 1 milyonun üzerinde. Bu güne kadar iki gruba vaadimiz var. 1. grup kota sebebi ile gelemeyen hacı adaylarımız var. Bu grupta 14.800 bin adayımız gelemedi. Bu kardeşlerimizi, verdiğimiz sözü tutarak, gelecek yıl onları Hacca getireceğiz inşallah.

- 7 yıl üst üste başvuran adaylarımızı kurasız getirme sözümüz var. bu sayı 76.140. Bunun üzerine 14.800 adayımız daha eklendi. Gelecek bir aksilik ve kota indirimi olmazsa, gelecek sene tüm bu adaylarımızı Hacca getirmek istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2013, 11:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35