banner39

Diyanet İşleri Başkanı liyakat hadisini hatırlattı

Bitlis'te kanaat önderleri ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gençlerin eğitimine önem verilmesine dikkat çekerek Peygamber Efendimiz (sav)'in "İşi ehline veriniz" hadisini hatırlattı

Güncel 15.09.2018, 09:14 15.09.2018, 09:31
Diyanet İşleri Başkanı liyakat hadisini hatırlattı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bazı ziyaretler için gittiği Bitlis'te polisevinde kanaat önderleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Prof. Dr. Ali Erbaş, burada yaptığı konuşmasında gençlere sahip çıkılmadığında farklı ideolojilerin sahip çıktığını, bu nedenle özellikle kanaat önderleri ve âlimlere büyük görevler düştüğünü belirtti.

Bitlis'te Hz. Hamza Camii'nin açılışını yapan Prof. Dr. Erbaş, konuşmasında, “Bitlis’te üniversitemizi ziyaret ettiğim zaman kaç öğrenci olduğunu sordum. 12 bin’e yakın öğrenci var dediler. Bunlar bizim çocuklarımız, Türkiye’nin her yerinden geliyorlar. Onlara bizim sahip çıkmamız lazım” dedi.

İşi ehline vermenin önemi

Cuma namazı hutbesini Bitlis Ulu Camii'nde veren Prof. Dr. Erbaş, “İyi yetiştirip kaliteye önem vereceğiz. Kalite bizim inancımızın temel noktalarından birisidir. Peygamber efendimiz (SAV) buyuruyor ki; ‘İşi ehline vermediğiniz zaman kıyameti bekleyiniz’ diyor. O zaman bizim ehliyetli insanlar yetiştirmemiz lazım. Hangi alanda olursak olalım, ehliyetli, nitelikli ve kaliteli insanlar yetiştirmemiz lazım. Sahip çıkalım gençlerimize, sahip çıkalım çocuklarımıza, biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkıyor. Hem de birtakım inkarcı ideolojiler, dinden uzak ideolojiler sahip çıkıyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?