banner39

banner35

Diyanet İşleri Başkanı makam aracını iade ediyor

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kamuoyunda tartışmalara neden olan makam aracını iade edeceğini açıkladı

Güncel 05.05.2015, 09:42 05.05.2015, 09:42
Diyanet İşleri Başkanı makam aracını iade ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kamuoyunda tartışmalara yol açan 1 milyonluk makam aracı iddiaları konusunda açıklamada bulundu. Görmez, konunun bir algı operasyonuna dönüştürüldüğünü öne sürerek makam aracını iade edeceğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 1 milyonluk araç iddiaları hakkında konuştu. Aracı iade edeceğini söyleyen Görmez, Habertürk TV canlı yayınında şunları söyledi: Bakanlar Kurulu sadece kurumlara belli bir birimin üzerinden araç alınacaksa izin veriyor. O izni valiliklere de veriyor. Araç talebi bizden geldi. Mevcut araçla yürümek mümkün görünmüyordu. Edep el vermediği için daha önce konuşmadım. Eğer siz bir algı operasyonuyla Diyanet İşleri Başkanı'nı itibarsızlaştırmaya karar vermişseniz, o takdirde sadece Türkiye'de değil Diyanet'in hizmet götürdüğü bütün noktalarda bu adımı atıyorsunuz. Bu haberler yayınlandığı zaman Diyanet İşleri Başkanı o araca binmemiş daha. Bunu gördüğüm an benim için o araç bir mezara dönüştü. Ben bir gün dahi o araca binmedim. Bu sarık leke kabul etmez. Bir nokta leke kabul etmez. Ben ibret-i alem için o aracı iade edeceğim."

Diyanet İşleri Başkanı'na 1 milyon TL'lik makam aracı alındığı iddia edilmişti. Haberin kamuoyunda yankı bulması üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada aracın maliyetinin 322 bin TL olduğu, zırhlı olmadığı, makam aracının 2006 yılından bu yana yenilenmediği ve eski aracın sürekli arıza vererek hizmette aksamalara neden olduğu bilgisine yer verilmişti.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?