Diyanet'ten 'sandalyede namaz'a müdahale

Diyanet, camilere asılmak üzere sandalyede namaz kılınmaması gerektiğini belirten ve görsellerle zenginleştirilmiş bildiriler hazırladı

Diyanet'ten 'sandalyede namaz'a müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı, taburede namaz kılanları uyardı. Camilere gönderilen bildiride, cami içerisinde nasıl oturulacağı, hasta ve yaşlı vatandaşların namazlarını nasıl kılacağı anlatıldı.

İslam alimlerince uygun bulunmayan tabureyle namaz kılma devri camilerde sona eriyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, son günlerde camilere tabureyle gidenlerin sayısı artınca devreye girdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, cami cemaatini bu konuda bilinçlendirmek için, tabure konusunda görsellerin de bulunduğu bir açıklama yayınladı. Bildiride camide nasıl oturulması gerektiği anlatılırken, hasta vatandaşların namazlarını nasıl kılacağı görsellerle vatandaşlara sunuldu.

Cami görevlileri geçtiğimiz hafta cuma namazında vatandaşları bu konuda bilgilendirdi. Cami cemaatinden tabure ya da sandalyeyle gelmemeleri istendi. Ancak bazı vatandaşlar camiye tabureyle gelmeyi sürdürdü. Camiye gelirken taburesini de yanında getiren yaşlı vatandaşlar görevliler tarafından uyarıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 12:18
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet özkara
Mehmet özkara - 7 yıl Önce

Gerçekten çok hoş değil camileri kiliseye çeviriyorlar ancak kiliselerde sıralarda oturarak ibadet ediliyor bu taburelerin kaldırılması gerek yatarak kılsınlar ama taburede kılmasınlar

banner39