banner39

Diyarbakır'da bir yasak bitti, diğeri başladı

Lice, Hani ve Kocaköy'de dün ilan edilen sokağa çıkma yasağı son bulurken Lice'de ise 13 mahallede yasak ilan edildi

Güncel 14.11.2016, 08:58 14.11.2016, 11:48
Diyarbakır'da bir yasak bitti, diğeri başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 8 kırsal mahalledeki sokağa çıkma yasağı son bulurken Lice’deki 13 mahallede ise yasak ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK’lılar ve iş birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla operasyon gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla İl İdaresi Kanunu'nca sivillerin zarar görmemesi için Lice'nin Güçlü ve Gömeç, Hani ilçesinin Kırım, Gökçe, Yavan ve Soylu ile Kocaköy'ün Yazıköy ve Şaklat mahallelerinde 13 Kasım saat 05.00'ten itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağı, 14 Kasım 2016 günü saat 05.00'ten itibaren kaldırıldı.

13 KIRSAL MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Öte yandan, PKK'ya yönelik gerçekleştirilecek operasyon dolayısıyla Lice'nin Birlik, Şenlik, Abalı, Ergin, Tuzlaköy, Çeper, Duru ve Daralan ile Hani ilçesine bağlı Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Seren ve Uzunlar mahallelerinde 14 Kasım 2016 günü saat 05.00'ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?