banner15

Diyarbakır'da bomba yüklü traktör ele geçirildi

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi kırsal kesiminde bugün PKK'nın bomba yüklediği bir traktör ele geçirildi. Operasyon sırasında güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1 PKK'li öldürüldü.

Diyarbakır'da bomba yüklü traktör ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesinin kırsal kesiminde bugün PKK'liler tarafından bomba yüklü bir traktörü belirleyen, güvenlik güçleri operasyon yaptı. Nereye ve hangi eyleme götürüldüğü henüz bilinmeyen traktörün ele geçirilmesi sırasında güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1 PKK'li da öldürüldü.

Jandarmanın bölgede operasyonlarını sürdoürürken, traktördeki bomba da kontrollü olarak patlatılarak imha edildi.

VALİLİK: BOMBA HAYVAN GÜBRESİYLE GİZLENMİŞ

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “güvenlik” güçlerine yönelik saldırıda bulunan PKK mensuplarının faaliyetlerinin tespiti, yakalanması ve etkisiz hâle getirilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiği bildirildi: “Patlayıcı madde yüklü traktör üzerinde yapılan incelemede, TNT ile güçlendirilmiş, patlamanın etkisini arttırmak, parça tesiri teşkil etmek amacıyla 3 piknik tüpü ile desteklenmiş, üç elektrikli fünye ve infilaklı fitil çekili, yaklaşık 2-3 ton amonyum nitrat ve alüminyum tozu karışımından oluşan el yapımı patlayıcı madde ile uzaktan radyo frekans (RF) komutalı alıcı sistemi (4 büyük pille desteklenmiş) tespit edilmiştir. Patlayıcı madde ve düzeneklerinin hayvan gübresiyle gizlenmeye çalışıldığı görülmüştür.”.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 17:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48