banner39

Diyarbakır'da ikinci saldırgan da tespit edildi

Diyarbakır'da kaçarken polise tutukluk yapan tabancasını atan saldırganın adının Uğur Yakışır ve yaralı olduğu ortaya çıktı

Güncel 02.12.2015, 08:14 02.12.2015, 08:21
Diyarbakır'da ikinci saldırgan da tespit edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde 2 polisin ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Mahsum Gürkan’la birlikte polisle çatışan diğer PKK’lının Uğur Yakışır olduğu tespit edildi.

Haberturk'te yer akan haberde diğer zanlıyla kuzen oldukları ortaya çıkan Yakışır’ın baldır ve karnından 3 kurşunla vurulduğu belirtiliyor. Yaralı olarak kaçan Yakışır’ı yakalamak için operasyonlar sürerken hastanelerde izine rastlanamadı. Polis, Yakışır’ın öldüğü yönündeki bilgiyi doğrulamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan Diyarbakır’da incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi’nin evine giderek eşi Türkan Elçi’ye başsağlığı diledi. Baroyu da ziyaret eden Bozdağ soruşturmanın şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Olay yerinde 83 delilin numaralandırıldığını ancak olay yeri incelemesi sırasında heyetin saldırıya uğradığını belirten Bozdağ, 83 delilden 71 unsurun savcılar tarafından incelenmek üzere uzmanlara verildiğini açıkladı.

Bozdağ, “Soruşturmanın her aşamasında Diyarbakır Barosu’nun avukatları bulunmaktadır. Gizli, saklanmış ve ihmal edilmiş olan herhangi bir şey söz konusu değildir. Soruşturma açık, net ve şeffaf şekilde bundan sonra da yürütülecektir. Herhangi bir gizlilik kararı alınmamıştır” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?