banner39

Diyarbakır'daki patlama terör saldırısı çıktı

Diyarbakır'da dün meydana gelen patlamanın terör saldırısı olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, saldırının yerin altına tünel kazılıp patlayıcı yerleştirilerek yapıldığını söyledi

Güncel 12.04.2017, 10:24 12.04.2017, 10:30
Diyarbakır'daki patlama terör saldırısı çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da il emniyet müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alanda dün meydana gelen ve 2 sivil personel ile bir polis memurunun şehit olduğu patlamanın nedeni belli oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamanın terör saldırısı olduğunu söyledi.

DİYARBAKIR'DAKİ PATLAMADA ŞEHİT SAYISI 3'E YÜKSELDİ

Konuyla ilgili Diyarbakır Valisi’nin detaylı açıklama yapacağını dile getiren Soylu, şöyle konuştu: 

"Zırhlı aracın tamiri sırasında gerçekleşti. Acaba tamirden mi oldu, yanıcı ve yakıcı bir maddeden mi kaynaklandı diye epey bir araştırma yapıldı. Dün gece itibarıyla netleşti, mesele bir terör saldırısı. Şu anda yaklaşık 10-12 hafif yaralımız var. Bir teknisyen yardımcımız ve polis memurumuz daha şehit oldu. Bir terör saldırısı olduğu açığa çıktı.

İlk önce orada bir çukur meydana gelince araçtan kaynaklandığı düşünülmüştü. Acaba içeriye mi girildi, çalışan marifetiyle bir şey mi konuldu diye düşünmüştük. Dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla bunu gerçekleştirdiler. Biz emniyet binalarımızın etrafında bir ayda bir sürekli arama-tarama yaparız. Demek ki çok kısa bir süre içinde kazmışlar. Yerin altında bir patlayacı yerleştirmek suretiyle yapmışlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?