banner39

banner35

Diyarbakır'daki patlamadan saniyeler önce... | VİDEO

Diyarbakır Bağlar'da 11 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda kullanılan bomba yüklü minibüsün, patlatılmadan hemen önce bir otomobil tarafından durdurulduğu ana ait görüntüler yayınlandı

Güncel 08.11.2016, 16:14 08.11.2016, 16:37
Diyarbakır'daki patlamadan saniyeler önce... | VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bağlar İlçesi Emniyet Müdürlüğü Ek Binasına 4 Kasım günü bombalı minibüsle düzenlenen saldırının mobese görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüler, ilk gün söylenen, bomba yüklü minübüsün patlama öncesi kazaya karıştığı çarptığı raç tarafından önünün kesildiği anlatımlarını da doğruluyor.

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde, Emniyet müdürlüğü ek binası yakınlarında düzenlenen ve ikisi polis 11 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan bombalı araç saldırısının hemen öncesine ait mobese görüntüleri yayınlandı.

Görüntülerde, Emniyet Müdürlüğü binası istinat duvarının bulunduğu caddede seyir halindeki bomba yüklü minibüsün önünü siyah bir araba kesiyor. Sürücü, bagajından aldığı bir cisimle minibüse doğru yürüyerek, kapısını açtıktan sonra, araçta bulunan patlayıcı düzeneğini fark ederek çevresindekilere "Bomba var' diyerek bağırarak kaçmaya çalışıyor. Sürücünün "Bomba var" çığlığı ile o sırada sağ ve sol kaldırımlarda yürüyen ve yoldan geçenlerin hızla geriye doğru kaçtıkları görülüyor. Saniye saniye kameralara yansıyan görüntülerdeki sürücünün bu davranışıyla, cadde üzerinde bulunan çok sayıda insanın hayatını kurtardığı da belirlenmiş oldu

Geçtiğimiz hafta cuma günü Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yaşanan bombalı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmiş, olayla ilgili başlatılan soruşturmada 10 kişi gözaltına alınmıştı.

Saldırının ardından Valilik eylemi PKK'nın üstlendiğini açıklamıştı. PKK'ya yakın ANF ajansı, saldırıyı PKK bağlantılı TAK örgütünün üstlendiğini Pazar günü duyurmuştu.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?