banner15

Diyarbakır'daki saldırıya 4 tutuklama

Bağlar ilçesinde polis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla yapılan saldırı ile ilgili soruşturmada dört kişi tutuklandı

Diyarbakır'daki saldırıya 4 tutuklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır Merkez Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla yapılan ve 7 polisin can verdiği saldırıyla ilgili dört kişi tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, Merkez Bağlar ilçesinin Bağcılar Mahallesi'nde 5 gün önce, PKK faaliyetlerinin engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar için Diyarbakır'da geçici olarak görevlendirilen personelin içinde bulunduğu zırhlı servis aracının geçişi sırasında gerçekleştirilen, 7 polis memurunun can verdiği, 14'ü sivil 27 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında, olayla bağlantısı bulunduğu belirlenen bir şüpheli daha yakalandı.

Böylece saldırıyla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 12'ye yükseldi.

DÖRT KİŞİ TUTUKLANDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamaya göre, soruşturma kapsamında gözaltına alınan 12 şüpheliden 9'u emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa gönderildi.

Savcılık tarafından ifadeleri alınan şüpheliler, tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, zanlılardan S.K. ile Z.Ö'yü "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" ve "tasarlayarak adam öldürmek", Ç.İ. ile V.K'yi ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla tutukladı. Mahkeme, N.K, F.K. ve E.K'ye adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına ve A.A ile F.Ş'nin ise serbest bırakılmasına karar verdi.

Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 3 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 08:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48