banner15

Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı sona erdi

Lice, Hazro ile Kocaköy ilçelerinde 18 köyde dört gündür ugulanan sokağa çıkma yasağı sona erdi

Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı sona erdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Lice, Hazro ile Kocaköy ilçelerine bağlı 18 köyde, 22 Eylül günü saat 05.00'ten itibaren geçerli olmak üzere ikinci ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği'nden sokağa çıkma yasağının kaldırılmasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, Lice ve Hani ilçesi sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen örgüt mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon yapıldığı belirtildi.

Açıklamada operasyonda bölgede PKK'lılar tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmenin de hedeflendiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 22 Eylül 2016 Cuma günü saat 05.00’dan itibaren duyurulan yasaklama kararı 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz."

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 08:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35