banner39

Dokunulmazlık dosyası sayısı bin 44'e ulaştı

Aralarında Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Bağış'ın da olduğu bazı milletvekillerine ait 25 dokunulmazlık dosyası TBMM'ye sunuldu. Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyası sayısı ise bin 44'e ulaştı.

Güncel 12.02.2014, 16:58 12.02.2014, 16:58
Dokunulmazlık dosyası sayısı bin 44'e ulaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın da olduğu bazı milletvekillerine ait 25 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

CHP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki dokunulmazlık dosyası, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin kendisi hakkında açtığı davada hakaret ettiği isnadı yer alıyor.

MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli hakkındaki dokunulmazlık dosyası ise  23 Mart 2013 tarihinde, Bursa mitinginde partililerin "Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganına karşılık, "Onun da zamanı gelecek" sözleri nedeniyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında olduğu öğrenildi.

Eski AB Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz,  CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan (2 dosya), BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata (5 dosya), BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak (2 dosya)  BDP Şanlıurfa milletvekilleri İbrahim Ayhan ile İbrahim Binici, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün (2 dosya), CHP  Ankara Milletvekili İzzet Çetin (2 dosya),  CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,  CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık,  BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken ile Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk'un Yasama Dokunulmazlıklarının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevkedildi.

Bu dosyalarla birlikte Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyası sayısı bin 44'e ulaştı. Ancak, dönem başından beri bunlardan 29'u, Başbakanlığın talebi üzerine iade edildi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?