banner15

Dolar düğün salonunda da yasaklandı

Mersin'in Erdemli ilçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlara 'Elinizdeki dolarları bozdurun' çağrısı üzerine düğün salonu sahipleri de başlattığı kampanya ile destek verdi. Salon sahipleri düğünlerde damat ve gelin üzerine gerçek ya da sahte dolar atılmamasını isteyerek ellerinde bulunan dolarları yaktı.

Dolar düğün salonunda da yasaklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı tüm Türkiye'de olduğu gibi, Erdemli de destek buldu. İlçedeki düğün salonu sahipleri, 'Salonumuzda dolara hayır' kampanyası başlatarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi.

'Dövizleri bozdurun' çağrısına kayıtsız kalmayan salon sahiplerinden Murat Ergenç, ülkede yaşanan son olaylardan sonra ülke değerlerine ve parasına sahip çıkma adına salonlarında düğün yapan genç çiftlerin üzerine yabancı para atılmasını yasakladıklarını belirtti.

‘GELİN VE DAMADIMIZA BÖYLE BİR JEST YAPILACAKSA BUNUN TÜRK PARASI İLE YAPILMASINI İSTİYORUZ'

Ergenç, "Doların gerçeğinin ya da sahtesinin düğünlerde damat ve gelin üzerine atılmasını istemiyoruz. Bundan sonra da yasaklıyor, ABD dolarının salonlarımızda kullanılmasını reddediyoruz. Gelin ve damadımıza böyle bir jest yapılacaksa bunun Türk parası ile yapılmasını istiyoruz. Düğün sahiplerini öncesinde dolar atılmaması yönünde uyarıyoruz. Bizim sözümüzü dinleyen ve dolar kullanmayanlara teşekkür ediyor gelin ve damada özel yemek ikramında bulunuyoruz. Yani bundan sonra salonlarımızda yapılan düğünlerde gerçek ya da sahte dolar kullanılmasını istemiyoruz" diye konuştu. Konuşmanın ardından salon sahipleri ellerinde bulunan sahte dolarları yaktı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 13:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48