banner39

Domuz gribi vakaları artıyor; 16 ölü

Sağlık Bakanlığı domuz gribi için alarm verirken şu ana kadar 16 kişi hayatını kaybetti

Güncel 11.01.2016, 10:01 11.01.2016, 10:12
Domuz gribi vakaları artıyor; 16 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye genelinde domuz gribi vakaları artarken İstanbul, Trabzon ve Diyarbakır'da 4 kişi bu şüpheyle hayatını kaybetti. Ülke genelinde ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi.

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Remziye T. ve Mustafa C.A. önceki gün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Aynı hastanede domuz gribi teşhisiyle tedavi görürken hayatını kaybeden Sabri Ö. ile birlikte İstanbul'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 3'e, yükseldi. 44 yaşındaki Volkan B.'nin ise tedavisi yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne domuz gribi şüphesiyle gelen 3 kişi, tedavi altına alındı. Bayburt'tan Trabzon'a kızını ziyarete gelen Vedat Kılıç da önceki gece geçirdiği grip sonrası hayatını kaybetti. Kılıç'ın, domuz gribinden öldüğü öne sürüldü. Kılıç'tan alınan kan örnekleri Ankara Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvuran 2 kişide de domuz gribine rastlandı. Hastalardan biri hayatını kaybetti.

Kastamonu'da, domuz gribi şüphesiyle Ankara'ya sevk edilen 10 yaşındaki çocuktan sonra 12 yaşındaki ağabeyi de tedavi altına alındı.

Eskişehir'de H.L.B., domuz gribi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Ülke genelinde şu ana kadar domuz gribinden ölenlerin sayısı 16 oldu. Sağlık Bakanlığı bu gelişmeler üzerine alarm verdi. Şüpheli vakaların görüldüğü Bayburt, Trabzon, Kastamonu gibi illerde önlemler artırıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?