banner15

Dört vekil bugün başörtüsüyle Meclis'e giriyor

Hac farizasını yerine getirdikten sonra başörtüsünü artık çıkarmama kararı alan dört kadın milletvekili bugünden itibaren Meclis'e de başörtüsüyle gelecek

Dört vekil bugün başörtüsüyle Meclis'e giriyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Partili 4 kadın milletvekili bugün Meclis'e başörtülü olarak gelecek.

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Kahramanmaraş Milletvekili Sevda Bayazıt Kaçar, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey Hac farizasını yerine getirdikten sonra başörtülü bir hayat devam ettirme kararı aldıklarını ve meclis çalışmalarına da başörtüsüyle katılacakalrını açıkladı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis çalışmalarına başörtüsüyle katılma kararı alan partisindeki kadın vekillerin, Meclis Genel Kurulu'na bugün geleceklerini söyledi.

Elitaş, dün yaptığı açıklamada, "Başörtüsüyle Meclis'e gelmelerinde sakınca olup olmadığını bize sordular, biz de grup olarak sakınca olmadığını kendilerine söyledik. Genel Kurul'da bizden yana bir gerginlik olmaz. Usul tartışması açılırsa yanıtını veririz. Eğer saldırıya geçerlerse biz de saldırıyı püskürtürüz. Esasında partilerin bu konuda mutabakatı var. Üç parti de bu konuda sorun olmadığını ifade ediyor. Çarşaflı kadınlara rozet takan CHP, başörtülü milletvekilinin Meclis'e girmesini içine sindiremiyorsa ikiyüzlülük yapıyor demektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
dilek serdar
dilek serdar - 7 yıl Önce

tam da bu arefe de merve kavakçı nın başörtüsüz demokrasi isimli kitabını bir kez daha okumak lazım

banner39

banner50

banner47

banner48