Drone'lara vergi gelebilir

Maliye Bakanı Naci Ağbal Drone'lara ÖTV uygulaması yapılabileceğini açıkladı

Drone'lara vergi gelebilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Otomobillerdeki ÖTV'ye yönelik geniş kapsamlı bir çalışmaları olmadığını söyleyen Ağbal, "Ben sadece bu drone’lara mı ÖTV getirsek diye düşünüyorum" dedi.Ağbal, "Bu drone’ların sayısı artıyor, drone’da ÖTV yok, dolayısıyla bu drone’lar uçuyor havada, onların da ÖTV’si yok, ÖTV gelebilir onlara" diye konuştu.

VERGİDE İNDİRİM SİNYALİ

Ağbal, kurumlar vergisi oranları ve kazançlardan düşülen giderlerle ilgili esnafa iki müjde birden verdi. NTV'nin haberine göre, Maliye Bakanı Ağbal, yüzde 20 seviyesinde bulunan kurumlar vergisi oranlarının düşürülmesi konusunun da yine tartışılması gereken bir konu olduğunu vurguladı.

Global krizden sonra ülkelerin arasındaki ekonomik rekabet içerisinde vergi rekabetinin gittikçe önem kazandığına dikkat çeken Ağbal şunları söyledi:

"Yani Trump’ın bir anda kurumlar vergisini düşürmesi tesadüf değil. Biz 2006 yılında kurumlar vergisi oranını yüzde 33’ten yüzde 20’ye indirdik. Ama ben geçen gün bir tablo çıkarttım, şimdi bizden daha aşağı olan ülkeler var. Bence tartışmamız lazım. Kurumlar vergisi oranı Türkiye’de son derece önemli bir faktör. Bazı ülkelerde, mesela İrlanda’da yüzde 12, Macaristan’da yüzde 19, farklı farklı oranlar var."

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 10:38
banner53
YORUM EKLE

banner39