banner15

Dubada uyuyan garsonlar Yunan adalarında aranıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde geçen hafta uyudukları dubanın denize sürüklenmesi sonucu kaybolan garsonların yakınları hazırlattıkları el ilanlarını Yunan adaları Sakız ve Sisam'da önemli merkezlere astı.

Dubada uyuyan garsonlar Yunan adalarında aranıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir'in Çeşme ilçesinde geçen hafta uyudukları dubanın halatlarının kopup denize sürüklenmesi sonucu kaybolan iki garsonu arama çalışmaları devam ediyor.

Bir haftadır haber alınamayan garsonlar Çınar Gürses ile Serdar Yalçın'ın bulunması için arkadaşları ve yakınları çalışma başlattı.

Gürses ile Yalçın'ın fotoğraflarının bulunduğu Yunanca ve İngilizce afişler ile el ilanları hazırlatan yakınları, bunları Çeşme'nin yanı sıra ilçeye en yakın Yunan adaları Sakız ve Sisam'da önemli merkezlere astı.

EL İLANLARINI YUNAN ADALARINDAKİ BALIKÇILARA DAĞITTILAR

El ilanlarını Yunan adalarındaki balıkçılara da dağıtan yakınları, Gürses ve Yalçın'ı bulana para ödülü vereceklerini kaydederek, fotoğraftaki 32 ve 35 yaşlarındaki Türkleri görenlerin belirtilen telefon numarasını aramalarını istedi.

Yunan güvenlik güçleriyle de bağlantıya geçen yakınları, henüz iki arkadaşa ait herhangi ize ulaşamadı.

Bu arada, bölgeden geçen gemilerde bulunanların da konu hakkında bilgilendirildiği ve duba parçası dahi görmeleri halinde telsiz ihbarlarıyla haber vermeleri istendi.

Aileler, sonuç alana kadar araştırmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Çeşme'nin Alaçatı beldesinde garsonluk yaptıkları işletmedeki mesailerinin ardından sahilde kıyıya bağlı dubalardan birinde uyuyakalan iki garson, 8 Temmuz'da sabaha karşı şiddetini artıran rüzgarın etkisiyle halatları kopan dubayla açığa sürüklenerek kaybolmuştu

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 11:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35