banner15

Dündar ve Gül'ün davasında yeni duruşma

Can Dündar ve Erdem Gül'ün casusluk iddiasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı

Dündar ve Gül'ün davasında yeni duruşma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ün "MİT TIR'ları haberi" davasında yargılanmasına başlanıyor. Dündar ve Gül, casusluk iddiasıyla yargılanıyor.

İstanbul Adalet Sarayı'nın 1. katındaki 14. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunun kapıları açıldı. Bir önceki celse mahkemenin verdiği kapalılık kararı gereği salona sanıklar, avukatları ve yakınlarının dışında kimse alınmayacak. Bu doğrultuda özel güvenlik birimleri koridor girişinde kimlik kontrolü ve ellerindeki listeye bakarak salona girişe izin veriyor.

Bu arada CHP ve HDP’li bazı milletvekilleri de binaya geldi, salona girmek istedi ancak buna izin verilmedi. Bir önceki duruşmayı izlemek üzere adliyeye gelen konsoloslar ise bugün görülmedi.

Öte yandan Dündar'ın avukatı Bülent Utku, mahkeme heyetiyle yaptığı görüşmenin ardından koridorda bulunanlara bir açıklama yaptı. Önceki celse duruşmaya giren avukatların sadece bu duruşmaya alınacağını, yetki belgesi olan ve daha sonradan başvuran avukatların alınıp alınmaması yönünde henüz bir karar verilmediğini söyledi.

Avukat Bülent Utku, avukat olan bazı milletvekillerinin de vekil olarak başvurduğunu ancak mahkeme heyetinin net bir dille milletvekillerinin talebini reddettiğini söyledi.

Adliye koridorlarında yaşanan hareketlilik duruşmayı izlemeye gelenlerin cep telefonu kameralarına yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 11:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48