Durmuş Yılmaz MHP'den aday, Haşim Kılıç ise değil

Merkez Bankası Eski Başkanı Durmuş Yılmaz MHP'den aday adayı oldu. Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç ise MHP'den milletvekili aday adayı olacağı iddialarını yalanladı.

Güncel 18.03.2015, 16:22 18.03.2015, 17:15
Durmuş Yılmaz MHP'den aday, Haşim Kılıç ise değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Merkez Bankası Eski Başkanı Durmuş Yılmaz MHP'ye aday adaylığı başvurusu yaptı. Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ise MHP'den milletvekili aday adayı olacağı yönündeki iddiaları yalanladı.  
Haşim Kılıç, MHP'den milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunacağı yönündeki haberlere cevap verdi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Kılıç, "Herhangi bir adaylığım söz konusu değil. Müracaat girişimim olmadı. Basında, milletvekili adayı olacağım yönünde çıkan haberlerin gerçekle ilgisi yok" dedi.

DURMUŞ YILMAZ MHP'DEN ADAY

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, MHP 'den milletvekili aday aday oldu.11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'nde ekonomi danışmanlığını da yapan, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, bugün MHP'ye resmen adaylık başvurusunda bulundu.

Yılmaz, son olarak ekonomi konusundaki açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı polemik ile kamuoyu gündemine gelmişti.

ENGİN ALAN MHP'DEN ADAY OLMADI

Balyoz davasının sanıklarından emekli asker Engin Alan'ın ise yeni dönemde MHP'den aday olmayacağı açıklandı. Engin Alan'ın kızı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Alan'ın yeni dönemde aday olmayacağı belirtildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?