Düzce, Sakarya ve Bolu'da deprem nedeniyle eğitime bir gün ara

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası kentte eğitime ara verildi. Çevre illerden de hissedilen sarsıntı nedeniyle Sakarya ve Bolu'da da eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Güncel 23.11.2022, 07:32
Düzce, Sakarya ve Bolu'da deprem nedeniyle eğitime bir gün ara

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerde de hissedildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından tedbir amaçlı eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Paylaşımında, "Hepimize çok geçmiş olsun" notunu düştü.

Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Kentte meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Valilik, AFAD ve 112 Acil Servis ekiplerine şu ana kadar ulaşan can kaybı bilgisinin bulunmadığını vurgulayan Atay, ekiplerin saha taramasının devam ettiğini ifade etti.

Sakarya'da eğitime ara

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Değerli hemşerilerimiz, Düzce'de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 23 Kasım 2022 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun."

Vali Kaldırım, saha araştırmalarına göre şu an kent genelinde hasar bulunmadığını, herhangi bir yaralanmanın söz konusu olmadığının altını çizdi.

Bolu'da eğitime ara


Bolu Valisi Erkan Kılıç, Düzce'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında İzzet Baysal Caddesi'nde toplanan vatandaşlara "geçmiş olsun" dileklerini ileten Kılıç, depremin Bolu'da da hissedildiğini söyledi.

Öte yandan Valilikten yapılan açıklamada, "Deprem nedeniyle tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?