banner39

Editörden: İçeriden ve dışarıdan saldırı altındayız

Dünya Bülteni Genel Yayın Yönetmeni Erhan Erken, 'editörden' başlığı altında kaleme aldığı yazısında, Ramazan-ı Şerif'e büyük acılarla giren ümmet coğrafyasındaki görünen durumu anlattı.

Güncel 11.06.2016, 13:38 11.06.2016, 14:11
Editörden: İçeriden ve dışarıdan saldırı altındayız

'İslam Dünyasının farklı bölgelerinde de Müslümanlar hem içerdeki şer güçler hem de bölgemizdeki yabancı unsurlar tarafından taciz edilmeye devam ediyor. Türkiye’nin güney bölgesinde PKK’nın uzantısı PYD ve onun farklı isimlerle ortaya çıkan kuvvetleri, batıya doğru oluşturmaya çalışılan koridorun iki ucunu birleştirmek için yoğun saldırılarına devam ediyorlar. Bu arada daha güneyden bir başka koridorun üzerinde çalışıldığı da dikkatli gözler tarafından an be an izleniyor. Tabii ABD, Rusya, Esed’in askerleri ve adına koalisyon denen tüm yabancı güçler bu koridorların oluşmasını farklı sebeplerle destekliyorlar.

Bayrağında Kelime-i Tevhid yazıyor olsa da İŞİD güçleri de yaptıkları her hamle ile İslam Coğrafyasının biraz daha küçük parçalara ayrılması, Türkiye’nin güneyindeki kardeşleri ile açık tutmaya çalıştığı nefes alma alanlarının biraz daha kapanması için adeta önemli bir vazife görüyor.
Müslümanların birliktelikleri dinamitleniyor, aralarında onulmaz yaralar açılıyor, Müslümanların ibadet ettikleri camileri, ihtiyaç duyduklarında hizmet aldıkları hastaneleri, iktisadi hayatlarını sürdürdükleri çarşı ve pazarları sürekli bombalanıyor. Kadınlar, çocuklar zor şartlarda sağa sola kaçışıyor, başlarını sokabildikleri kampların imkansızlıkları içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar.'

Bu tasvir etmeye çalıştığımız manzara ümmetin içinde bulunduğu sıkıntılı halin sadece bir bölümü. Zikredemediğimiz Pakistan-Afganistan bölgesi, Arakan havalisi, Lübnan-Filistin-Gazze toprakları, Kuzey Afrika başta olmak üzere Afrika kıtasının birçok noktası da sıkıntılı alanlar olarak ümmetin tüm fertlerini derinden etkiliyor.

Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla yapılan dualarda tüm bu coğrafyalardaki kardeşlerimiz için önemli bir yer ayırmak gerekiyor.'

.........

Editörden yazısının tamamını okumak için tıklayınız

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?