banner15

EGM'de devir-teslim

Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı'ndan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Selami Altınok, Celalettin Lekesiz'den görevi devraldı. Görevdeki devamlılığa işaret eden Altınok, "Türk milletinin huzur ve güvencesini bozan ne varsa, benim ilk olarak ajandamda o olacak" dedi.

EGM'de devir-teslim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

10 Eylül 2016 tarihli ve 29827 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan karara göre, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in yerine, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok atandı. Emniyet Genel Müdürü Lekesiz ise merkeze çekildi.

Altınok, düzenlenen törenle Emniyet Genel Müdürlüğü görevini Lekesiz'den devraldı.

Emniyet Genel Müdürü Altınok, "Türk milletinin huzur ve güvencesini bozan ne varsa, benim ilk olarak ajandamda olacak. Birliğimize saldıran ne varsa birinci sırada bekliyor" dedi.

Lekesiz'in ise açıklaması şöyle:

"Türk polis teşkilatının konumu oldukça önemli. Çalışmalarında anayasamızın temel değerlerine, hukukun üstünlüğüne bağlı olarak görev yapıyor. Meşru otoritenin emrinde ülkemizin huzur ve güven ortamını tesis etmeye devam ediyor. 15 Temmuz akşamı da polis teşkilatı bağlı olduğu değerlerden taviz vermedi. Darbe girişiminin başladığı ilk andan itibaren 81 ilde hukuk dışına çıkmış olan, milli iradeyi çiğnemek isteyen hainlere karşı silahlı direnişe ve mücadeleye geçti."

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 15:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35