Ekim'den itibaren Almanya'ya seyahat vizesiz

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, muhtemelen Ekim 2016'da Türkiye ile Almanya arasında vizesiz gidiş geliş imkanının sağlanmış olacağını belirtti

Ekim'den itibaren Almanya'ya seyahat vizesiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türk vatandaşlarının Almanya'ya vizesiz seyahati ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş, Avrupa Birliği'nin öngördüğü programların hayata geçirilmesiyle muhtemelen Ekim 2016'da Türkiye ile Almanya arasında vizesiz gidiş geliş imkanının sağlanmış olacağını belirtti.

Almanya'da çeşitli temaslarda bulunan Elitaş, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Köln kentindeki genel merkezinde vatandaşlara hitap etti. Bakan Elitaş, "Geçen sene TBMM'de kabul ettiğimiz geri kabul anlaşmasıyla ilgili sürecin devamı ve Avrupa Birliği'nin önümüze koyduğu çeşitli programların hayata geçirilmesiyle birlikte muhtemelen Ekim 2016 yılında Türkiye ile Almanya arasında bir vizesiz gidiş geliş imkanı da sağlanmış olacak. Bu da bizim Avrupa'ya entegrasyonumuz konusunda önemli bir gelişmeyi de beraberinde getirmiş olacak" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 10:51
banner53
YORUM EKLE

banner39