banner39

El konulan hastane, devlet hastanesi olarak açıldı

FETÖ operasyonunda el konulan hastane devlet hastanesi olarak yeniden hizmet vermeye başladı

Güncel 28.07.2016, 13:47 28.07.2016, 13:47
El konulan hastane, devlet hastanesi olarak açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'da FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle OHAL kararnamesi kapsamında Sağlık Bakanlığı'na devredilen Özel Van İstanbul Kadın Doğum ve Cerrahi Hastanesi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binası olarak hizmete açıldı.

Van'da geçen Ocak ayında sözleşmesi iptal edilerek kuyum atanan Özel Van İstanbul Kadın Doğum ve Cerrahi Hastanesi, Paralel Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılan soruşturmalar ve OHAL kararnamesi kapsamında Sağlık Bakanlığına devredildi. Bundan sonra da hastane Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binası olarak hizmet vermeye başladı.

Bugün basın mensuplarıyla birlikte hastanede incelemelerde bulunan Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Heybet Semur, hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak hastanenin hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu. Hastanenin devlet eliyle yeniden açılmasından memnun olduklarını belirten vatandaşlar, "Hastaneden de doktorlardan da razıyız. Allah devletimizden razı olsun. Daha önce burası özel hastaneydi. Kapısından bile geçemiyorduk. Şimdi çok şükür devletimiz burayı yürütüyor. Verilen hizmetlerden oldukça memnunuz" dedi.

SEMUR: HASTA SAYIMIZ SÜREKLİ ARTIYOR

İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Van Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Semur, hastanenin ekip ve ekipmanıyla halkın hizmetine açıldığını belirterek, "Kanun Hükmünde Kararname gereği bu hastanemiz hazineye devredildi. Devredilmesinin ardından tüm çalışanlarımızla birlikte burada çalışma yürüterek ve hastanemiz Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binası olarak halkın hizmete açtık. Geçtiğimiz pazartesi gününden beri hasta sayımız sürekli olarak artmaktadır. Bu hastanemiz tüm ekibi ve ekipmanıyla halkımızın hizmetindedir. Vatandaşımızda verilen hizmeti büyük bir taktirle karşılamaktadır. Halkımızı hayırlı olsun" dedi.

 

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?