banner15

Elde kalan kurbanlıklarla ilgili bakandan açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, elde kalan kurbanlıklardan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacaklarını söyledi.

Elde kalan kurbanlıklarla ilgili bakandan açıklama geldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bayram boyunca satışları izledik, elde fazla bir stok yok gibi gözüküyor. Benim gördüğüm kadarıyla besicimiz de vatandaşımız da memnun ayrıldı. Bugünden itibaren elinde hayvanı kalan üreticilerimiz Et ve Süt Kurumu’na başvurup canlı hayvanını getirecek ve kilosu üzerinden paralarını peşin olarak alabilecek.” diye konuştu.

Beklemeden peşin ödeme

Bayram öncesi besiciyi mağdur etmeyeceklerini söylediklerini, satılamayan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu eliyle alınacağı taahhüdünü verdiklerini hatırlatan Pakdemirli, bu yıl kurbanlıkları canlı olarak peşin ödemeyle alma kararı aldıklarını ifade etti.

Pakdemirli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Canlı hayvanını getirecek kilosu tartılacak ve onun üzerinden ödemesi yapılacak. Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek kasaplık sığırı kilogramı 15 liradan, 400 kilogram altı sığırı kilogramı 14 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan, koyunu 12,5 liradan, keçiyi kilogramı 10 liradan alacağız. Bugünden itibaren elinde hayvanı kalan üreticilerimiz Et ve Süt Kurumuna bağlı kombine tesislerimize başvurup canlı hayvanını getirecek ve kilosu üzerinden paralarını peşin olarak alabilecek. Etin kesilmesini, tartılmasını beklemeden canlı hayvanlarını tarttırıp paralarını alacaklar."

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 14:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48