Emekli subaylardan '28 Şubatçı'lara destek

TESUD Başkanı, İP üyeleri ile yaptığı ortak açıklamada 28 Şubat sanıklarının darbe yapmadıklarını, mevzuata uygun davrandıklarını öne sürdü

Emekli subaylardan '28 Şubatçı'lara destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı Erdoğan Karakuş, "Bu mağduriyetin şuanda tutuklu bulunan silah arkadaşlarımızla bir ilgisi yoktur. Silah arkadaşlarımız başbakanlığın yayımladığı genelgedeki tedbirleri uygulamışlar, söylendiği gibi darbe yapmamışlardır" dedi.

28 Şubat davasının görüldüğü Ankara Adliyesi önünde toplanan TESUD ile İşçi Partisi üyeleri ortak basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklama yapan TESUD Başkanı Erdoğan Karakuş, davada yargılananların dönemin cumhurbaşkanı ile başbakanının talimatlarını yerine getirdiğini savundu.

Karukuş, "Bu mağduriyetin şu anda tutuklu bulunan silah arkadaşlarımızla bir ilgisi yoktur. Silah arkadaşlarımız başbakanlığın yayımladığı genelgedeki tedbirleri uygulamışlar, söylendiği gibi darbe yapmamışlardır" dedi.

28 Şubat sürecinde yaşananları özetleyen Karakuş, dönemin siyasetçilerinin mağdur konumuna girme hakkının olmadığını öne sürdü.

Karakuş, "Bu davada bir kişi hariç, sadece askerlerin yargılanması davanın siyasi olduğu, BOP'un bir parçası olduğu, Türkiye üzerinde gizli emelleri bulunanların bir hareketi olduğu, amaçlarının askerleri itibarsızlaştırarak Türkiye üzerindeki emellerini daha kolay elde etmek olduğu Ortadoğu'daki Müslümanı Müslümana kırdırma karmaşasının bunun en güzel kanıtı olduğu millet iradesinde yerini bulmuştur" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 12:31
banner53
YORUM EKLE

banner39