banner39

Emekli Yarbay Şenol Özbek vefat etti

Terörle mücadele ve Ergenekon konusundaki görüşleri ile gündeme gelen Emekli Yarbay Şenol Özbek, Manisa yakınlarında geçirdiği kazada hayatını kaybetti

Güncel 02.04.2012, 09:30 02.04.2012, 11:01
Emekli Yarbay Şenol Özbek vefat etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Emekli Yarbay Şenol Özbek, Manisa yakınlarında geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybettii.

Manisa yakınlarında yol çalışması sebebi ile son derece dikkatli ve yavaş seyrederken karşı yönden gelen bir araçla çarpışma sonucu hayatını kaybettiği öğrenilen Şenol Özbek, 1983 yılında Teğmen rütbesiyle katıldığı Türk Silahlı Kuvvetlerinden 2004 yılında Yarbay rütbesindeyken kendi isteğiyle emekli olmuştu.

Askeri birikimine, özellikle Terörle mücadele konusundaki deneyim ve tecrübelerine rağmen sorunun sadece silahlı mücadele ile bitirilemeyeceğini, ideolojik boyutlarının mutlaka mercek altına yatırılması gerektiğini söyleyen Özbek, birçok yayın organında yazılar yazıyor ve televizyon programları yapıyordu.

Şenol Özbek, Şırnak'tan sonra tayin edildiği Ankara Genelkurmay Karargahı'nda görev yaparken Türkiye'de büyük infiale yol açan kaos planının altında imzası bulunan Dursun Çiçek'le beraber mesai yapmıştı. Ergenekon ve PKK konusundaki görüşleri ile gündeme gelen Özbek evli ve üç çocuk babasıydı.

banner53
Yorumlar (5)
yavuz bahadır 9 yıl önce
Milletimizin başı sağolsun.Böyle kültürlü, araştırmacı,milletine hizmet etmeye çalışandegerli komutanımızın Rabbim Mekanını Cennet eylesin .Ailesine Allah(c.c) den sabırlar diler milletmizin ve sevenlerinin başı sağolsun.
can şen 9 yıl önce
bu millet seni unutmayacak türk oğlu türk demokrat aydın müslüman biriydin mekanının cennet oısun komutanım
Emin Cantürk 9 yıl önce
Temiz,mükemmel dürüst bir abimizdi .Allahu Teala rahmet eylesin.
stress yok 9 yıl önce
Mükemmel bir insan, büyük bir düşünür ve dava adamıydı. Muhsin Yazıcıoğlundan sonraki en büyük bence. Allah taksiratını affetsin, Mekanı cennet olur inşallah.
ali şahin 9 yıl önce
cenabı Haktan rahmet diliyorum amin ailesine Rabbim sabır versin
9
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?