banner39

Eminönü esnafının temizlik vardiyası başladı

İstanbul'da dün kuvvetli yağışın en çok etkilediği yerlerden biri Eminönü oldu. Alt geçitler su altında kaldı, iş yerlerini su bastı.

Güncel 18.08.2019, 10:33
Eminönü esnafının temizlik vardiyası başladı

İstanbul'da kuvvetli yağış birçok noktada su baskınlarına neden oldu. En çok etkilenen yerlerden olan Eminönü'nde sular çekilirken, esnaf iş yerlerine gelerek temizlik yaptı, kullanılabilir durumdaki mallarını aldı.
facebookta paylaş

Ekiplerin tahliye çalışmalarıyla sular çekildi. Giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatılan yer altı çarşısına gelen bazı esnaflar kendi imkanlarıyla dükkanlarını temizlemeye çalıştı, kullanılabilir durumdaki mallarını aldı. Belediyeye ait temizlik görevlileri de Eminönü'nde temizlik çalışmalarını sürdürdü.

Sabah saatlerinde çok sayıda esnaf gelerek dükkanlarını kontrol etti, temizlik yaptı. İş yerinin önüne gelen ve yer altı çarşısının bir anda suyla dolduğunu söyleyen esnaf Emrah Kandemir , "Büyük bir maddi zararımız var. 10 dakikada oldu. Herkes dışarı çıktı. Bugün kapalı kalacak kimse içeriye giremeyecek. Belediye gelip bakacak. Kimin ne zararı var kontrol edecek" dedi.

Bir başka esnaf Mehmet Şirinakbaş ise, "Normal de deniz tarafından gelmezdi dün oradan da su geldi. Birden bastı. Bizde kaçmak zorunda kaldık, mallar her şey ortada kaldı. Zararımız büyük hiçbir şeyimiz kalmadı. Kendi imkanlarımızla temizliğe başladık ama elektriklerimiz de yok, bekliyoruz." diye konuştu.

Kaynak: DHA 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?