banner15

Emniyet müdürü çalıntı araçla gezdi...

Ankara Emniyet Müdürü'nün çalıntı plakalı araçla şehri gezdiği ancak hiçbir polise takılmadı...

Emniyet müdürü çalıntı araçla gezdi...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'nın yeni Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan'ın, üç gün boyunca emniyetçe aranan ‘çalıntı' plakalı araçla bin 400 MOBESE kamerası tarafından 24 saat izlenen bulvar ve cadde gibi ana arterlerde dolaştığı, 41 plakanın takıldığı aracın hiç bir polis ekibince çevrilmediği, Ankara'nın 513 noktasındaki MOBESE ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) kameralarınca da tespit edilemediği öne sürüldü.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Mahmut Karaaslan 19, 20 ve 21 Mart günleri, çalıntı plaka taktığı araçla yaptığı ‘gizli' denetimde hiçbir kontrol noktasında durdurulmamasına sinirlendi. Bu olaydan sonra Karaaslan'ın başta MOBESE'den sorumlu müdürler olmak üzere asayiş kontrollerini koordine eden polis şeflerini sert biçimde uyardığı belirtiliyor.

Türkiye çapında uygulanan ve MOBESE adı verilen Kent Güvenliği Yönetim Sistemi'nde sadece çalıntı ve adli makamlarca aranan araçlara ilişkin kayıtların tutulduğu öğrenildi. MOBESE'lerde sistemin ağır çalışmasına neden olduğu gerekçesiyle hacizli-yakalamalı ya da APB diye bilinen ‘ikiz' plakalara ilişkin bir kaydın tutulmadığı belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 12:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48