banner39

Erbakan ölümünün 2. yılında anıldı

Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Kutan, "Ölümünün üzerinde 28 ay geçmesine rağmen hala gök kubbede Erbakan hocanın gür sesi yankılanmaktadır. Zaman geçtikçe hocamız daha iyi anlaşılacaktır'' diye konuştu

Güncel 21.11.2013, 18:23 23.02.2013, 19:23
Erbakan ölümünün 2. yılında anıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, ölümünün 2. yılında anıldı.

OSTİM VE SERVER vakıflarının, Ankara'daki bir otelde düzenledikleri anma etkinliği, duaların okunması ve Erbakan'ın siyasal yaşamından kesitlerin yer aldığı bir filmin gösterimiyle başladı.

Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, yaptığı konuşmada, Erbakan ile 64 yıllık bir beraberlikleri olduğunu söyledi.

Erbakan'ın, çocukluğundan itibaren hayat çizgisine bakıldığında liderliğe adım adım ulaştığının çok net görülebileceğini belirten Kutan, ''Hocamız sadece Türkiye'nin değil tüm İslam dünyasının lideri oldu'' dedi.

Erbakan'ın, hayatı boyunca inancını hayata geçirme gayretinde olduğunu vurgulayan Kutan, şunları kaydetti:

''Hocamızı 27 Şubat 2011 günü Rahmeti Rahman'a uğurladık. Cenazesindeki bütün sevgi saygı sellerinin sırrı, inandığını, inancını hiçbir kınayıcının kınamasına aldırış etmeksizin hayata geçirme gayretleriydi. Hocalarını uğurlayan milyonlar, hocalarına yapılan saygısızlıkları, haksızlıkları bir araya gelerek cevapladı. Onu tarihe gömmek isteyenleri, 28 Şubat'ı tarihin kara sayfalarına gömdü. 28 Şubat'ın kudretli bir komutanı, ABD'den seslenmişti, demokrasiye balans ayarı yapmıştı. Cenazede balans ayarı nasıl yapılır gördü. Ölümünün üzerinden 28 ay geçmesine rağmen hala gök kubbede Erbakan hocanın gür sesi yankılanmaktadır. Zaman geçtikçe hocamız daha iyi anlaşılacaktır.''

Programda ayrıca Erbakan'ın siyasal yaşamı, Türkiye'nin sanayileşmesindeki katkısı ve dış politika vizyonunun Türkiye ve dünyadaki etkilerine dair sunumlar yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?