banner15

Erbakan, sempozyumla anılıyor

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, NEÜ tarafından düzenlenecek 28 - 30 Ekim tarihlerinde Konya'da sempozyum ile anılacak

Erbakan, sempozyumla anılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye siyaset tarihinde önemli bir yeri olan Milli Görüş düşüncesinin kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Konya’da düzenlenecek sempozyumla anılıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) öncülüğünde ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesinin destekleriyle 28-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek olan “Doğumunun Doksanıncı Yılında Necmettin Erbakan ve Milli Görüş Düşüncesi” başlıklı bilimsel sempozyum, Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğinde 1960’lı yıllardan itibaren başlayan, 1970 yılında siyasal parti haline gelen ve günümüze kadar Türkiye siyasi tarihinin en önemli köşe taşlarından birisi olan Milli Görüş Hareketi hakkında bilimsel konuların bildiriler şeklinde sunulacağı bir program olacak.

Programda Necmettin Erbakan ve Milli Görüş, siyaset, ekonomi, kalkınma, uluslararası ilişkiler, mühendislik, sosyoloji, ilahiyat ve iletişim bilimleri açısından ele alınacak.

Sempozyuma aralarında Recai Kutan, Fatih Erbakan, Temel Karamollaoğlu, Arif Ersoy, Mahmut Atay ve Halil İbrahim Dağ gibi Erbakan’ın yakınında bulunmuş isimlerin yanı sıra Bilal Kemikli, Işıl Arpacı, Mahmut Hakkı Akın, Lütfi Sunar, Gökhan Tuncel ve Serkan Yorgancılar gibi çok sayıda ilim adamı katılacak. 

Bir özel tanıklıklar oturumu ve sekiz bilimsel oturumda gerçekleşecek sempozyumda otuz bir akademik bildiri sunulacak. On yedi farklı üniversitede görevli akademisyenlerin yanı sıra farklı kurumlarda çalışan ve alana katkı sağlayan isimler bildiri sunacaklar.

Sempozyum, doğumunun doksanıncı, vefatının beşinci yıldönümünde Necmettin Erbakan’ı ve Milli Görüş düşüncesini sadece anmak değil, aynı zamanda anlamak ve yeni bilimsel çalışmalara zemin sağlamak amacını taşıyor. Tam metin bildirilerin toplandığı ve sempozyumun ardından basılacak olan kitap, Erbakan ve Milli Görüş hakkında Türkiye’deki en kapsamlı akademik çalışma olacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 10:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35