banner15

Erbakan vefatının 5. yılında anılıyor

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Erbakan'ı vefatının 5'inci yılında bir dizi etkinlikle anacak...

Erbakan vefatının 5. yılında anılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 5’inci yldönümünde Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın birçok etkinlik düzenleyeceği belirtildi.

27 Şubat 2011 tarihinde vefat eden Milli Görüş Lideri ve eski Başbakanlardan Erbakan, her yıl vefat yıldönümünde Saadet Partisi başta olmak üzere Milli Görüş kuruluşları tarafından çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Erbakan’ın vefatından sonra 24 Şubat – 2 Mart tarihleri arası Erbakan Haftası olarak ilan edilmişti. Bu tarihler arasında ülke genelinde çok sayıda anma etkinliği düzenleniyor.

Erbakan Haftası dolayısıyla İstanbul’da gerçekleştirecekleri etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali İhsan Gündoğdu, “Bildiğiniz gibi merhum Erbakan hocamız 27 Şubat 2011’de Hakka yürümüştü. Erbakan hocamızın vefatı, başta Türkiye’de olmak üzere tüm İslam dünyasında büyük bir üzüntüyle karşılanmıştı. Türkiye’de sağcısı solcusu, Alevi’si Sünni’si ile toplumun tüm kesimleri O’nun vefatından sonra cenaze merasiminde arkasında saf tutmuştur. Milli Görüş hareketinin tek siyasi temsilcisi olan Saadet Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı olarak, hareketimizin kurucu lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın vefatının 5. sene-i devriyesi münasebetiyle bir hafta boyunca Erbakan Hocamızı anma ve anlama amaçlı etkinlikler düzenleyeceğiz.” dedi.

2016 ERBAKAN HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Erbakan Haftası dolayısıyla düzenlenecek programlar şöyle:

25 Şubat Perşembe günü Saat 11.00’da Yenikapı Metro İstasyonu’nda Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayatından ve mücadelesinden kesitlerin sunulduğu fotoğraf sergisi açılacak.

27 Şubat Cumartesi günü Eyüp Sultan Camii’nde yatsı namazı sonrası Kur’an tilaveti gerçekleştirilecek.

28 Şubat Pazar günü saat 11.00’da Şişli Kent Kültür Merkezi'nde "Savaş değil barış, çatışma değil diyalog" konulu panel düzenlenecek. Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ın moderatörlüğünü yapacağı panele; gazeteci ve yazarlar Ali Bulaç, Nevzat Çiçek, Burhan Bozgeyik ve Arslan Bulut konuşmacı olarak katılacak.

28 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Erbakan hocanın Merkezefendi Mezarlığı’ndaki kabri başında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua programı düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 16:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35