banner39

Erciyes Üniversitesi'nin 7 personeli FETÖ'den tutuklandı

Kayseriİ’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Erciyes Üniversitesi’nde gözaltına alınan 100 öğretim üyesi, görevlisi ve personelden, 7'si tutuklandı

Güncel 24.08.2016, 09:38 24.08.2016, 09:38
Erciyes Üniversitesi'nin 7 personeli FETÖ'den tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube ekipleri 6 gün önce yaklaşık 300 polisle sabah saatlerinde operasyon yaptı.

FETÖ/PDY içindeki faaliyetlerinden dolayı daha önce açığa alınan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) öğretim üyesi, görevlisi ve personelinden oluşan 100 kişi gözaltına alındı. İfadeleri tamamlanan 30'u sağlık kontrolünden sonra adliyeye götürüldü. Nöbetçi sulh ceza mahkemesinde bu sabaha kadar süren duruşma sonrası Tahir Ayata, Y. Orçun Zorba, Ercan Şekerci, Şakir Batmaz, Özlem Işık, Mustafa Bilazeroğlu ve Ahmet Çeşmeci tutuklandı. Güngör Kaya ve Metin Aytekin adli kontrol koşulu ile salıverildi. Haklarında yurt dışı yasağı verilerek salıverilen ERÜ personeli ise şöyle belirlendi:

"Mahmut Özdevecioğlu, Atilla Erkal, Ahmet Erdinç, Hacı Mehmet Taşçı, Recep Düzgün, Vakkas Korhan, Faruk Aşlakçı, İbrahim İnan, Mustafa Küçükaydın, Kadir Uğurtan Yılmaz, Mehmet Fatih Sönmez, Abdullah Türk, Ali Ulusoy, Cüneyt Berkdemir, Esma Kaya, Hacı Aktaş, Hüsne Sakallı Aksu, Rüksan Büyükoğlan, Sevil Aydın, Süleyman Demirci ve Yıldıray Şişman."

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?