banner39

banner35

Erdoğan: 2019'a hazırız

Gümüşhane'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019'a çok daha farklı bir heyecanla inşallah hazırlanalım istiyoruz. Sizin şu anda buradaki heyecanınızı görünce anlıyorum ki 2019'a hazırız" dedi

Güncel 19.11.2017, 16:42 19.11.2017, 16:42
Erdoğan: 2019'a hazırız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2019'a çok daha farklı bir heyecanla inşallah hazırlanalım istiyoruz. Sizin şu anda buradaki heyecanınızı görünce anlıyorum ki 2019'a hazırız." dedi.

Bayburt kongresinin ardından helikopterle Gümüşhane'ye geçen Erdoğan, patisinin Gümüşhane İl Başkanlığınca düzenlenen 6. olağan kongresi için Aydın Doğan Spor Salonu'na hareket etti.

Erdoğan, yol boyunca kendisine sevgi gösteren vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi, çocuklara satranç ve oyuncak dağıttı.

Salon dışında kendisini bekleyen vatandaşlara hitaben konuşma yapan Erdoğan, "Gümüşhanevi Hazretleri'nin diyarının güzel insanları, sizleri bu rahmet dolu günde en kalbi duygularla selamlıyorum." dedi.

Erdoğan, "Az önce Bayburt il teşkilatımızın kongresini gerçekleştirdik. Şimdi de Gümüşhanemizin il kongresini inşallah gerçekleştireceğiz." diyerek, şöyle devam etti:

"2019'a çok daha farklı bir heyecanla inşallah hazırlanalım istiyoruz. Sizin şu anda buradaki heyecanınızı görünce anlıyorum ki 2019'a hazırız. Bayburt, Gümüşhane bu 2 ilimize talimatı da verdim. Önce birer kapalı spor salonu yapılacak dedim ve Gümüşhane'ye bir 4 bin kişilik kapalı spor salonu yakışır. İnşallah Bayburt'ta da bir benzeri ve hepsinden önemlisi biliyorsunuz Gümüşhane ve Bayburt'a ortak bir havalimanı inşallah inşa edeceğiz. Hedefimiz 2019 Kasımına yetişmesi, en geç 2020'de havalimanının yetişmesi. Artık Gümüşhane, Bayburt eskisi gibi olmayacak. Çok daha farklı olacak. Çünkü siz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Biz size inandık. Biz sizi seviyoruz. Sizler de bizi seviyorsunuz bunu da gördük."

Yolda gelirken, öğrencilerin yol kenarındaki halini gördüğünü belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Bütün o kızlarımızın gençlerimizin heyecanını aşkını gördük. Allah'a hamdolsun. Yarabbi, bizlere ne mutlu ki bu gençlerimiz bizimle beraber bu yolda yürüyorlar. Ne diyor şair: 'Yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan. Elde sensin dilde sen gönüldesin baştasın. Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.' Rabiamıza hazır mıyız? Ben mi söyleyeyim siz mi söyleyeceksiniz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız."

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?