Erdoğan: 24 Haziran en çok gençlerin seçimi olacak

Ankara'da düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "24 Haziran seçimleri en çok gençlerin seçimi olacak." ifadesini kullandı..

Güncel 11.05.2018, 11:10 11.05.2018, 15:36
Erdoğan: 24 Haziran en çok gençlerin seçimi olacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Gençlerimizden aldığımız güçle Türkiye'ye demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atlattık. Reform üzerine reform yaptık. Her alanda tarihi yatırımlara imza attık. Gençlerimizden aldığımız ilhamla 2023 hedeflerimizi ilan ettik. 2053, 2071 vizyonlarımızı kendilerine emanet ettik. Gençler size inanan AK Parti, sizinle bu yolda yürüyen AK Parti, yarının modern Türkiyesini gençlerle beraber inşa edecek olan yine AK Parti. Gençlerimize inandığımız için seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik. Türkiye'de gençlere bizim kadar güvenen, itimat eden parti yok. AK Parti gençlerin partisidir. AK Parti'yi geleceğe taşıyacak olan gençlerdir. 24 Haziran seçimleri en çok gençlerin seçimi olacak.

Geçtiğimiz hafta seçim manifestomuzu milletimizle paylaştık. Gençlerimize özel bir ithamımız vardı. Gençler şahlanışımız ve yükselişimizsiniz. Size emretmeyeceğiz, dikte etmeyeceğiz. Sizi kalıplara sokmak için çalışmayacağız. Sadece sizinle birlikte çalışacağız. Medeniyetinizi, tarihinizi, kültürünüzü en iyi şekilde öğreneceksiniz. Gelin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini sizlerle birlikte hayata geçirelim.

Hayatı tek boyutlu yaşamak insanı geniş bnakmaktan üretken olmaktan alıkoyar. Biz böle büyüdük. Size de böyle tavsiye ediyorum. Sosyal medyanın bilgisayarın hayatınızda kapladığı alanı görüyorum. Bizim gözümüzde sizler 21 yaşında İstanbul'u fetheden Fatihlersiniz. Cumhur İttifakı'nın parlamentodaki zaferi bizler için çok ama çok önemli.

"ESKİ TÜRKİYE İLE DAĞLAR KADAR FARK VAR"

Sizler AK Parti vizyonuyla büyüdünüz ama bir de eski Türkiye var. Bu iki Türkiye'nin her alanda arasında dağlar kadar fark var. Öğretmen sayımız biz geldiğimizde 526 bindi. Biz buna 584 bin öğretmen daha ekledik. Üniversite sayımız 76 idi. biz 131 üniversite daha kazandırdık. İnternet altyapısında geniş bant abone neredeyse yoktu. Şu anda 69 milyon abone var. 43 bin konutun üzerine 817 bin konut daha ilave ettik. 79 senede 6 bin 100 km olan bölünmüş yol uzunluğuna 20 bin km bölünmüş yol ilave ettik. Tarıma sağladığımız destekle bu alandaki gelirimizi 187 milyar dolara yükselttik."

"BİZ ESERLERİMİZLE ÖVÜNÜYORUZ"

Erdoğan, öncesinde kongrenin düzenlendiği Ankara Spor Salonu önünde toplanan halka seslendi. 

"Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Hak ve özgürlükler bizle geldi" diyen Erdoğan, özetle şunları kaydetti:

"Benim başörtülü kızlarımın elinden üniversiteye gitme hakkını aldınız. Demokrasi, özgürlük diyorlar. Şu anda başörtülü olanlar her yerde çalışma hakkına sahip mi? Şurada başı açık başı örtülü kızlarım bir arada oluyor mu? Ne oldu, bu ülke yıkıldı mı? Bunlar kardeş. Biz kardeşi kardeşle barıştırdık. Birileri ülkemizde bölücülük yaptı. Bunlar bir de parti kurarak tehditlerle maalesef benim Kürt kardeşlerimi sömürdüler. Çukurlar açtılar. Güneydoğu Anadolu'yu atık su kanalları gibi böldüler, parçaladılar. Onlara gereken dersi verdik mi? İnlerine gireceğiz dedim, girdik mi? Sonunda şu anda kaçacak delik arıyorlar mı? Bu milletin huzuruna kastedenlere biz buraları zindan ederiz." 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?