banner39

Erdoğan 'Arena' ismini kaldırıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Arena isimlerini stadyumlardan kaldıracağız. Bizim dilimizde böyle bir şey yok'' dedi.

Güncel 26.05.2017, 16:35 26.05.2017, 20:02
Erdoğan 'Arena' ismini kaldırıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'daki Gençlik Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Arena değil burası stadyum. Arenalara karşıyım. Biz arenalara karşıyız. Bakana da talimatı verdim arena isimlerini stadyumlardan kaldıracağız. Ne demek arena? Bizim dilimizde böyle bir şey yok.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Kasımpaşa Stadyumu'nda ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nce düzenlenen "İmam Hatip Gençlik Buluşması"nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik vesileyle gençlerle beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği'nin yöneticilerine, mensuplarına, katkı veren kurum ve kuruluşlarına şükranlarını sunan Erdoğan, "Her şey çok net, sen de gel durma" sloganıyla "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" anlayışıyla geleceğe yönelik aidiyet duygularını paylaşmayı hedefleyen bir Cumhurbaşkanı olarak geleceğin ve programın hayırlı olması temennisinde bulundu.

"ARENALARA KARŞIYIM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında arena ifadesine karşı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Arena değil, burası stadyum. Arenalara karşıyım. Arenalarda neler yaptıklarını geçmişte biliyorsunuz değil mi? İnsanları kimlere parçalatırlardı, malum. Biz arenalara karşıyız ve bakana da talimatı verdim, arena isimlerini stadyumlardan kaldıracağız. Ne demek arena? Bizim dilimizde böyle bir şey yok. Açın arena kavramına, manası, anlamı nedir ona bakın. Öyleyse böyle bir şey olamaz." 

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?