banner15

Erdoğan: Asıl gündemimiz yapacağımız hizmetlerdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir'de düzenlenen mitingde, "Bizim diğer adaylardan, partilerden farkımız sizlere yaptıklarımızı anlatıyoruz... Bizim asıl gündemimiz yaptığımız, yapacağımız hizmetlerdir." dedi.

Erdoğan: Asıl gündemimiz yapacağımız hizmetlerdir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Eskişehir'in"2019 Türk Dünyası Eğitim Başkent'i ilan edildiğini söyledi.

Tayyip Erdoğan, Eskişehir Vilayet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"AK Parti 16 yılda sadece hizmet vermiştir. Bu ülkede herkesin hak ve özgürlüklerinin de refahının da teminatı AK Parti'dir. Teröristler dışında hiçkimse incitilmemiştir. Sizlerin desteğiyle irade erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak.

Bizim diğer adaylardan, partilerden farkımız sizlere yaptıklarımızı anlatıyoruz. Bununla kalmıyor halen yapmakta olduklarımızı ifade ediyoruz. Hizmette sürekliliği ortaya koymuş oluyoruz.

Bununla yetinmiyoruz bir de yeni projelerimizi ortaya koyuyoruz. Peki ötekiler ne anlatıyor? Gençlerimizin deyimiyle ifade edeyim ötekiler bol bol geyik muhabbeti yapıyor.

Bizim asıl gündemimiz yaptığımız, yapacağımız hizmetlerdir. Son 16 yılda Eskişehir'e 21 katrilyon liralık yatırım yaptık.

Eskişehir'e üçüncü devlet üniversitesini de kazandırıyoruz. Böyle bir şehre 33 bin kapasiteli stadyum yakışır dedik. Yaparsa AK Parti yapar. Eski stadın yerine millet bahçesi yapıyoruz.

İlk çeyrekte büyüme açıklandı. Türkiye, Hindistan'dan sonra ikinci. Bunu Bay Kemal, Bey Muharrem anlamaz. Yüksek hızlı tren yatırımları neyle yapılıyor. Büyümeden bu yatırımlar yapılabilir mi? Anlamazsınız, anlamazsınız siz bu ülkede çırak bile olmadınız.

Ben yerli marka otomobil diyorum. Dünyada şu anda bir numara Tesla. Elon gelip beni ziyaret ediyor. Adam bu işi biliyor, bu işlerin kiminle yapılacağını da biliyor. Beş tane babayiğidi bulduk. İnşallah 2020-2021'de yerli otomobil hazır. "Bu dizel veya benzinli olmayacak Bay Kemal, Bay Muharrem. Bunlar elektrik, bununla çalışacak.

Dünyanın en büyük havalimanlarından birini İstanbul'da inşa ediyoruz. 29 Ekim'de açılışı yapılacak. Bunlara 24 Haziran'da şöyle bir Osmanlı tokadı atmaya hazır mıyız?

Sağlıkta zaten bölgesel bir marka haline gelmiştik. Şimdi küresel bir marka olma yolunda ilerliyoruz. Bu hizmetler kendi vatandaşlarımıza zaten ücretsiz. Bunlardan haberleri yok ama öğrenecekler şurda 12 gün kaldı. Sağlığın her alanında ülkemizi küresel marka haline getirme gayreti içerisindeyiz."

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 18:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48